O mnie

  • Na treningu wszystko Ci wychodzi, a w meczach ciągle coś idzie nie tak jak powinno?
  • Czujesz, że mógłbyś grać lepiej, ale coś Ci w tym przeszkadza?
  • Stresujące sytuacje sprawiają, że masz pustkę w głowie?
  • Wydaje Ci się, że nie jesteś na tyle dobry, by wygrywać?
  • Masz do siebie pretensje o nieudane zagrania?
  • Nie potrafisz w pełni skupić się na rywalizacji?
  • W ważnych momentach zaczynasz zastanawiać się „a co będzie, jeśli popełnię błąd”?
  • Widzisz, że Twoje dziecko bardzo przejmuje się sportem?
  • Stres sprawia, że sport przestał sprawiać mu radość?
  • A może chce być zawsze najlepsze i trudno przychodzi mu poradzenie sobie z porażką?

 

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to… nic dziwnego. To wyzwania, z którymi często zmagają się sportowcy. Niezależnie od wieku i poziomu rywalizacji. To także umiejętności, które można trenować. Właśnie tak – trenować.

Dzięki pracy ze mną możesz nauczyć się radzić sobie ze stresem, stać się bardziej pewnym siebie, być bardziej zmotywowanym, lepiej skupiać się podczas zawodów, mówić do siebie tak, by startować coraz lepiej. Będziesz mentalnie przygotowany do zawodów. Trening fizyczny pozwala Ci osiągnąć formę fizyczną. Trening psychologiczny sprawi, że więcej nie będziesz już mówić, że „zawiodła głowa”. Trening psychologiczny dla sportowców pozwala dawać z siebie 100% podczas zawodów. Nawet najlepiej wytrenowanych umiejętności nie da się pokazać, gdy czujesz, że coś w głowie  Ci przeszkadza.

Nazywam się Tamara i jestem psychologiem sportu. Skończyłam psychologię stosowaną Uniwersytetu Jagiellońskiego i moduł specjalizacyjny z psychologii sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od kilku lat pracuję z zawodnikami różnych dyscyplin i w różnym wieku, indywidualnie i grupowo. Teraz pracuję w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Może wahasz się, czytając to. To naturalne, bo nowe rzeczy zawsze budzą w nas niepokój. Zwłaszcza jeśli masz rozmawiać na ważne dla Ciebie tematy. Czujesz, że chciałbyś coś zrobić, by sobie pomóc, ale nie do końca wiesz jak. Być może właśnie zastanawiasz się, na czym polega ten trening psychologiczny. Nie masz się czego obawiać – to trening, czyli coś, co dobrze znasz. Tutaj także ćwiczymy nowe umiejętności, które przydadzą Ci się na boisku. Podczas treningu wykonujesz ćwiczenia, by podczas meczu zaprezentować się jak najlepiej. Na treningu psychologicznym także pracujemy nad umiejętnościami, które pomogą Ci grać na 100%.

Pierwszą sesję zawsze poświęcam na dokładny wywiad. Pozwala mi Cię lepiej poznać i zaproponować odpowiedni plan działania. Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o Twojej karierze, doświadczeniu, Twojej dyscyplinie, sukcesach i ważnych momentach. O tym wszystkim, co dobrze znasz. Później, na tej podstawie, ustalimy plan, który pozwoli Ci się rozwijać. Możemy pracować w gabinecie w Krakowie albo przez Skype’a. Ty wybierasz najbardziej komfortową opcję.

 

Przeczytaj więcej o tym, czym zajmuje się psycholog sportu.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub chciałbyś nawiązać współpracę to napisz na [email protected] lub wypełnij formularz kontaktowy.

 

Formularz kontaktowy
5 + 7 =